İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ÜRÜNLERİMİZ

Kuru İncir

Kuru İncir

Fiyatı: 150 TL / Kg

Ürün Kodu: DGN35

100% doğal, 100% sağlıklı. Ürün üretim sürecinde herhangi bir tarımsal ilaç kullanılmamıştır...

KURU İNCİRİN FAYDALARI

Kuru incir lezzetinin yanı sıra çok büyük faydalara sahip bir besindir. Kuru incir içerisinde bulunan birçok vitamin sayesinde insan sağlığını düzenleyen ve koruyan bir yapıya sahiptir. Kuru incirin faydalarından bazıları ise şöyledir:

1- Kabızlık ve Sindirim Rahatsızlıklarına İyi Gelir

Kabızlık birçok insanın ortak sorunudur. Tuvalete çıkamamak çoğu insanın hayatını zehir eden bir durumdur. Bu durumda ise kişilere lifli yiyecek yemeleri tavsiye edilir. Lifli yiyecekler tüketildiği takdirde kişilerin kabızlık sorunları ortadan çıkmaktadır. Lif bakımından çok zengin olan kuru incir ise bir kişinin bu rahatsızlıktan kurtulması için birebirdir.

2- Tansiyon Hastalarına İyi Gelir

Kuru incir, potasyum kaynağıdır. Potasyum ise tansiyon ve kan basıncını dengeleyen bir maddedir. Potasyum bakımından zengin olan incir ise bu rahatsızlıkların önüne geçebilir. Yaşı ileride olan kişilere kuru incir tüketmeleri sık sık önerilir. Tansiyon riskini azaltmak isteyen bir kimse kesinlikle kuru incir tüketmelidir.

3- Diyabet Hastalarına Yardım Eder

Gıdalardan alınan şekerlerin sindirim ve emilimi bazı kişiler için oldukça güç olmaktadır. Bu rahatsızlığın önlenebilmesi kuru incir ile mümkündür. Çünkü kuru incir yüksek lif içermektedir. Hem diyabet hastaları hem de diyabet riski olan kişiler için dengeli düzeyde kuru incir tüketmeleri tavsiye edilmektedir

4- Kalp ve Damar Hastalıklarının Düşmanıdır

Kuru incir yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kalp ve damar hastalıklarının baş düşmanıdır. İçerdiği potasyum sayesinde yüksek tansiyon dengelenir. Ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak olan kalp rahatsızlıklarını önler.

5- Cilde İyi Gelir

Yaşlanmaya rağmen genç ve dinç gözükmek isteyen kişiler kesinlikle kuru incir tüketmelilerdir. Kuru incirin cildi koruyup besleme özelliği vardır.

KURU İNCİR YEMEK KİLO ALDIRIR MI?

Kuru incir tüketen herkes ne kadar tatlı olduğunu bilir. Kuru incirin içerisinde doğal şeker vardır ve çok yoğundur. Bundan dolayı çok fazla tüketilen kuru incir kilo alımına sebep olabilir. Bu yüzden kuru incir tüketirken dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde istenmeyen kilolarla karşılaşılması mümkündür.

Kuru İncir Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 249 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Adet yani 20 gramlık miktarında Kuru İncir 50 kalori bulunmaktadır.

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori 249 kcal % 12.4
Karbonhidrat 63.9 g % 21.3
     Lif 9.8 g % 39.2
Protein 3.3 g % 6.6
Yağ 0.9 g % 1.4
     Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 10.0 IU % 0.2
C Vitamini 1.2 mg % 2.0
Potasyum 680.0 mg % 19.4
Kalsiyum 162.0 mg % 16.2
Demir 2.0 mg % 11.3