İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ÜRÜNLERİMİZ

Çörek Otu Yağı 250 ml

Çörek Otu Yağı 250 ml

Fiyatı: 150 TL / Kg

Ürün Kodu: DGN190

Çörek Otu Yağı Kullanım Alanları
Çörek otu yağının faydaları birden fazla olduğundan tedavide ve kozmetikte birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir. Çörek otu yağının kullanım alanları şunlardır:

Kilo verme:

Çörek otu ve çörek otu yağı takviyesinin vücut kitle indeksi ve vücut ağırlığının düşürülmesine yardımcı olabileceğine ve obezite tedavisinde kullanılabileceğine dair çalışmalar mevcuttur. Bu nedenle çörek otu yağı kilo verme amacıyla kullanılabilir. Çörek otu yağını bu amaçla kullanırken doktor kontrolünde kullanmak oldukça önemlidir.

Tip 2 diyabet:

Yapılan bazı çalışmalar çörek otu yağı tüketiminin kan şekerini düşürmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Çörek otu yağının diyabet ilaçları ile birlikte kullanımı kan şekerinde fazla düşmeye sebep olabileceğinden diyabet ilaçları ile birlikte kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Romatoid artrit (Eklem iltihabı):

Çörek otu yağı, enflamasyon (iltihap) giderici özelliğe sahiptir. Bazı çalışmalar bu özelliğiyle çörek otu yağının romatoid artrit belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. Romatoid artrit hastaları doktor tavsiyesiyle çörek otu yağından faydalanabilirler.

Dermatolojik problemler:

Yapılan bazı çalışmalar sonucunda çörek otu yağı tüketiminin bazı dermatolojik problemlerin giderilmesinde yardımcı olabileceği gösterilmiştir. Çörek otu yağı yara izlerinin giderilmesinde, akne problemlerinde, sedef, egzama ve vitiligo hastalıklarında tedaviye yardımcı olabilir.

Hipertansiyon (Yüksek tansiyon):

Bazı çalışmalar çörek otu yağının faydaları arasında tansiyon düşürücü etkinin de sayılabileceğini göstermiştir. Bu nedenle çörek otu yağının hipertansiyon için koruyucu ya da hipertansiyon hastaları için tedaviye yardımcı olabileceği söylenebilir.

Gastrointestinal problemler (Mide - bağırsak problemleri):

Çörek otu yağı antioksidan ve enflamasyon giderici etkisi sayesinde sindirim sistemiyle ilgili problemlerin önlenmesi ya da bu problemlerin varlığında tedavi için yardımcı olabilir. Bu konuda yapılmış bazı çalışmalar da çörek otu yağının mide - bağırsak problemlerinde kullanılabileceğini göstermiştir.

Karaciğer ve böbrek fonksiyonları:

Serbest radikaller vücutta hücre ve doku hasarına sebep olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarını bozabilen atom ya da moleküllerdir. Antioksidanlar ise serbest radikaller için vücutta savunma sağlayarak serbest radikallerin sebep olabileceği hasarların önüne geçilmesinde rol oynar. Çörek otu yağı da antioksidan niteliği ile karaciğer ve böbrek fonksiyonlarının korunmasında yardımcı olabilir.

Kozmetik:

Çörek otu yağı sadece tıbbi amaçla değil kozmetik amaçla da kullanılabilmektedir. Antioksidan ve enflamasyon giderici özelliğiyle bu alanda da etkili olabileceği düşünülmektedir. Çörek otu yağı saça faydaları ve dermatolojik etkileri sebebiyle kozmetik alanda özellikle saç ve cilt için tercih edilmektedir.


Çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Çörek otu yağı soğuk sıkım olarak kullanılmalıdır. Pişirilmeye uygun bir yağ değildir. O yüzden salata ve yemeklere sonradan eklenmelidir.

Çörek otu yağı tek başına da günde 1 çay kaşığı tüketilebilir. Her ne kadar doğal bir ürün olsa da çok fazla ve uzun süreli kullanımı durumda yan etkiler oluşabilmektedir. Bu nedenle kullanmadan önce uzman bir hekime danışılması gerekmektedir.

Çörek otu yağını harici olarak cilde de uygulanabilir. Bu şekilde kullanıldığında Hindistan cevizi veya badem yağında seyreltilmelidir. Antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklerinden dolayı bu karışım akne veya egzama gibi yaygın cilt problemlerinde kullanılabilir.

Çörek otu yağının saça faydaları nelerdir?

Çörek otu yağı, biotin, folik asit, çinko selenyum ve magnezyum içeren Çörek otu yağı saçı besler, güçlendir ve parlak olmasını sağlar. Şampuan ve saç kremi gibi saç bakım ürünlerine birkaç damla eklenmesi saçın ve saç derisinin sağlığı destekleyecektir.

Çörek otu yağını kimler kullanamaz?

Hamileler, emziren kadınlar, şeker hastaları, tansiyon ve kanama bozuklukları olanlar ve düzenli ilaç kullanan kişiler çörek otu yağı kullanmadan önce mutlaka bir hekime danışmalıdır.